Wsiadamy do samochodu, uruchamiamy nawigację aby sprawnie dotrzeć do celu, dojeżdżamy na miejsce a tu niespodziewanie zmiana pogody. Leje, wieje i grzmi a my w krótkim rękawku, nie przygotowani na takie warunki.

Można sobie pomóc i być przygotowanym w bardzo prosty sposób. Na iPhonie, czy iPadzie, mamy zainstalowaną w systemie aplikację Mapy, która może stanowić nasze wsparcie.

Aplikacja Mapy posiada możliwość szybkiego sprawdzenia pogody na kilka godzin do przodu, bez konieczności tradycyjnego wyszukiwania miasta, jak to ma miejsce w programach dedykowanych pogodzie.

Poza wyświetlaniem map jest to również program do nawigacji. Ma swoje przewagi nad mapami Google czy innymi, ale to temat na inny wpis.

Gdy uruchamiamy program Mapy, to w prawym dolnym rogu ekranu widać ikonę temperatury i warunków pogodowych. To są warunki dla miejsca, które jest aktualnie wyświetlone na mapie.

Wystarczy przesunąć mapę w rejon docelowego miejsca i natychmiast uzyskujemy aktualizację o aktualne warunki pogodowe w tym miejscu.

Żeby uzyskać prognozę na kilka godzin do przodu, wystarczy dotknąć ikonę i przytrzymać na niej przez chwilę palec. Pojawi się dodatkowe okno z prognozą pogody.

Znacznie ułatwia to organizowanie odpowiedniego stroju gdy musimy wyskoczyć w krótką podróż.

Udanej pogody życzę i powodzenia.