Wszyscy uwielbiamy muzykę. Wielu z nas nuci swoje ulubione hity ale tylko garstka jest gotowa śpiewać publicznie.

Karaoke udaje się głównie dlatego, że nasza percepcja własnego talentu, została w danej chwili lekko przytępiona odpowiednią dawką radości, jaka płynie ze spotkań z przyjaciółmi.

Gdyby tak jednak mieć wygodny dostęp do naszej biblioteki utworów, z dostępem do tekstów piosenek? A gdyby tak jeszcze dla każdej piosenki był dostępny tryb karaoke? Nucilibyśmy częściej nasze hity?

Taką funkcjonalność możecie mieć w swoim telefonie z Androidem, w iPhonie, iPadzie, iPodzie. A nawet na komputerze Mac, Windowsie czy Apple TV i wyświetlać karaoke na wielkim ekranie Waszego telewizora.

Zapewni Wam to usługa Apple Music, która działa tak jak Spotify czy podobne, czyli w ramach miesięcznego abonamentu, słuchacie ile chcecie i czego chcecie.

A co z tym tekstem piosenek?

Każdy utwór który zawiera tryb karaoke, gdzie tekst wyświetla się w odpowiedniej synchronizacji z piosenką, posiada aktywną ikonę w miejscu jak na poniższej grafice.

Wystarczy ją kliknąć i gotowe. Możemy śpiewać i polskie i zagraniczne hity.

Dodatkowo po kliknięciu ikony trzech kropek, można wyświetlić kompletny tekst utworu.

Ile to kosztuje?

Można przetestować usługę za darmo przez 3 miesiące i w trakcie jej trwania zdecydować czy anulować bezkosztowo subskrypcję, czy jednak przy niej pozostać i trenować śpiewanie kolejnych hitów.

Aktualne opłaty miesięczne:

  • Studenci 9,99pln
  • Indywidualne 19,99pln
  • Rodzina 29,99pln (6 osób i każdy posiada swój indywidualny profil)

Dostajecie dostęp do 60 milionów utworów, stacji radiowych, playlist przygotowanych również przez ludzi a nie tylko algorytmy.

Ja korzystam z tej usługi od pierwszego dnia jej istnienia i jestem z niej bardzo zadowolony, choć w śpiewaniu wcale nie jestem lepszy niż kiedyś.

Co jest potrzebne?

Na sprzęcie Apple musicie mieć system iOS, iPadOS czy tvOS w wersji 13 lub nowszy. Wydane na jesieni 2019. W przypadku iPhona, łapią się na nie modele od 6S i nowsze. Uruchamiacie program Muzyka i tam znajdziecie Apple Music.

Na komputerze Mac trzeba mieć system Catalina w wersji 10.15.4 lub nowszy. Uruchamiacie program Muzyka i tam znajdziecie Apple Music.

Na Windowsie potrzebna jest najnowsza wersja programu iTunes.

Na Androdzie z kolei należy zainstalować Apple Music z Google Play

Więcej informacji na stronie Apple Music