Dzisiaj szybka instrukcja jak podpisać własnoręcznie dokumenty na iPhonie lub iPadzie, bez konieczności ich drukowania, skanowania itp.

  • Funkcja „Podpis” jest wbudowana w system i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.
  • Raz zapisany podpis jest dostępny w systemie na później i może być używany wielokrotnie.
  • Można stworzyć kilka podpisów na różne potrzeby.
  • Jeśli masz aktywną usługę iCloud, podpis będzie dostępny automatycznie na innych Twoich urządzeniach

Uwaga! Podpis w niżej opisany sposób, można składać na plikach PDF. Jeśli masz dokument np. w Wordzie, najpierw musisz go wyeksportować do pliku PDF.

Otwieramy nasz dokument na którym chcemy zamieścić podpis i klikamy na ikony zgodnie z sekwencją na poniższym zdjęciu.

Pokazuje nam się pole na którym możemy złożyć nasz podpis. W razie potrzeby klikamy „Wymaż” i poprawiamy podpis aż uznamy, że jest odpowiednio dobry.

Na iPadzie proces odbywa się w ten sam sposób, tyle że z racji wielkości ekranu iPada i możliwości obsługi np. Apple Pencilem, jest to bardziej naturalne a przez to łatwiejsze do wykonania.

Gdy nasz podpis wygląda jak należy klikamy „OK” i podpis zostaje wstawiony do dokumentu.

Możemy go swobodnie przesunąć w oczekiwane miejsce czy zmienić jego rozmiar, rozciągając okno za narożniki.

Gdy układ nam odpowiada klikamy „OK” i gotowe. Możemy nasz podpisany dokument dodać jako załącznik do maila i wysłać gdzie trzeba.

Zwróciliście zapewne uwagę, że poza funkcją podpis, dostępne są inne funkcje związane z oznaczaniem treści, tak jak to wygląda na przykład na pierwszej grafice tego wpisu, gdzie dodałem strzałki i cyfry. Tego typu oznaczenia można również dodawać do zdjęć, a nie tylko do plików PDF, wedle własnej potrzeby i kreatywności.

Powodzenia.