Pojawienie się systemu iPadOS w wersji 13.4, umożliwiło pełne wykorzystanie potencjału wynikającego z podłączenia myszki do iPada. Apple jednak na swoich stronach wsparcia informuje, że nie wszystkie myszki będą w pełni zgodne z iPadem. Zapewne dotyczy to myszek z dodatkowymi możliwościami, posiadającymi więcej niż standardowe 2 przyciski i rolkę.

Osoby korzystające już z myszki w swoich komputerach, mogły się jednak trochę zdziwić, że ich myszka nie może zostać podłączona do iPada, dopóki nie zostanie „zapomniana” w ustawieniach Bluetooth na komputerze, do którego była dotychczas podpięta.

Sparowana z kolei myszka z iPadem, nie chce się podłączyć do komputera, dopóki nie zostanie „zapomniana” w ustawieniach Bluetooth iPada.

Być może Apple w kolejnych wersjach systemu coś na to zaradzi ale póki co, korzystanie z niektórych modeli myszek do kilku urządzeń, nie należy do najfajniejszych doświadczeń, w kwestii przełączania się pomiędzy nimi.

Bez najmniejszych problemów jednak, można się przełączać z urządzenia na urządzenie, gdy posiada się myszkę np. od Logitecha, która wspiera parowanie z kilkoma urządzeniami.

Ja na codzień korzystam z MX Master 2S (jest już dostępna do kupienia wersja 3) która pozwala sparować się z 3 urządzeniami po Bluetooth a przełączanie pomiędzy nimi, jest realizowane poprzez przycisk na spodzie obudowy.

Działa to rewelacyjnie i przede wszystkim niezwykle szybko.

W moim przypadku konfiguracja jest następująca:
1 – laptop z systemem macOS
2 – laptop z systemem Windows
3 – iPad

Nieważne na której maszynie czy systemie przyjdzie mi realizować zadanie, szybki klik sprawia, że natychmiast myszka jest dostępna na nowym urządzeniu.

Jeśli możliwość podłączania myszki do iPada sprawiła, że częściej musicie przepinać gryzonia, to tego typu inwestycja może się sprawdzić, zwłaszcza że ergonomia i komfort pracy z tą myszką jest bardzo wysoki.

Polecam.